Klokánek je zařízení pro děti, vyžadující okamžitou pomoc, tzv. ZDVOP. Jsme zařízením rodinného typu. Máme 4 plně vybavené  byty s kuchyní, s obývacím pokojem, dětskými pokojíky a soc. zázemím. Na každém bytě se stabilně střídají 2 tety, vždy po týdnu - od pondělí do pondělí. S dětmi jsou ve dne v noci. Vaří, nakupují, perou, žehlí, dělají s dětmi úkoly, slaví narozeniny a svátky, starají se o děti, když jsou nemocné. Přesně jako správné mámy a tátové. Nad tím vším bdí ředitelka zařízení a její zástupkyně, denní teta a sociální pracovnice. Dovolte, aby se Vám nyní představily...

Bc. Jitka Tůmová Šatavová

ředitelka zařízení 

Teta Jitka pracuje v Klokánku jako ředitelka. Občas je ponořená až po nos v papírech, občas je s dětmi na zahradě, hodně jezdí autem a vyřizuje, aby Klokánek fungoval tak, jak má. Svoje svěřené děti miluje z celého srdce a když se jí něco nedaří, umí být i vzteklá. A když někdo dětem ubližuje, tak se nezná. 

Bc. Michaela Šípková 

sociální pracovnice, zástupkyně ředitelky 

Teta Míša pracuje jako sociální pracovnice. Umí se vyznat v papírech a spisech, chodí k soudu a na úřady a tam se snaží prosadit nejlepší zájmy dětí. Umí všechno zařídit. Chodí běhat, cvičit, ale zmrzlinu nebo čokoládku si neodepře. Děti má moc ráda a umí s nimi dělat blbiny. Ale až mají hotové úkoly :-)

Romana

týdenní teta

Teta Romana bydlí s dětmi na bytě číslo 1. Střídá se s tetou Vlastičkou Teta Romana je hodná, ale  dovede být i přísná a hlavně je důsledná. Své svěřené děti miluje z celého srdce a podniká s nimi hodně aktivit - výlety, tvoření, stanování... umí rozdělat oheň a taky ho udržovat :-) 

Vlastička 

týdenní teta

Teta Vlastička je moc hodná teta. Ráda se s dětmi učí a dělá domácí úkoly. a moc ráda dostává s dětmi samé jedničky. Dětem pomáhá, aby se věci naučily dělat správně a měly z toho pak radost. Je s ní legrace a velké  pomazleníčko. 

Jana 

týdenní teta 

Teta Jana bydlí s dětmi na bytě č.2. Je aktivní, někdy až hyperaktivní, upovídaná, usměvavá a puberťáci ji milují.  Umí dobře lyžovat a jednou to vyjde a naučí to všechny naše děti. 

Jindřiška 

týdenní teta 

Teta Jindřiška se střídá s tetou Janou. Jezdí k nám z daleka až z hor a přiváží čerstvý vítr. Ráda a velmi dobře vaří a někdy až vyváří. Její jahodové knedlíky nemají chybu. Na děti je hodná, ale důsledná. 

Naďa

týdenní teta 

Teta Naďa je moc hodná a zkušená teta. Bydlí s dětmi na bytě č. 3. Ráda s nimi vytváří a snaží se jim co nejvíce věnovat. A samozřejmě taky velmi dobře vaří. 

Zdenka 

týdenní teta 

Teta Zdenka se střídá s tetou Naďou. Je to velmi podnikavá žena. Miluje nakupování a sežene vše, na co si vzpomenete. Na děti je hodná, ale také je důsledná a žádný prohřešek ji neujde :-) 

Jana 

týdenní teta 

Teta Jana je u nás pár měsíců a za pár měsíců bude mít doma svoje miminko. Na děti je moc hodná, vzorně a pečlivě se stará a peče výborné slovenské koláče. Ty nemají chybu. 

Ivana 

týdenní teta 

Teta Ivana se zatím střídá s tetou Janou na bytě číslo 4 ve Studentské ulici. Zatím se zaučuje, protože je úplně nová. Je to ale zkušená žena a k dětem se chová moc hezky. Hlavně jí na dětech záleží, protože do Klokánku jezdí už nějakou dobu jen tak na návštěvu a vždycky dětem něco dovezla. Tak hodně štěstí!!